Avalik-õiguslike ülikoolide rektorid allkirjastavad rahvusvahelistumise heade tavade leppe

Sellega võtavad ülikoolid endale kohustuseks ja ülesandeks tegevused, mis toetavad Eesti
kujunemist rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud kvaliteetset kõrgharidust pakkuvaks riigiks.

Leppes sätestatakse head tavad Eesti ülikoolide õppimisvõimaluste tutvustamiseks välisriikides, Eestis õppida soovivatele rahvusvahelistele üliõpilaskandidaatidele sisseastumisnõuded keele- ja akadeemilises valdkonnas ning ülikoolide kohustused seoses rahvusvaheliste üliõpilaste, õppejõudude ja teadlastega.

Heade tavade leppele kirjutavad alla Tartu Ülikooli rektor professor Alar Karis, Eesti Maaülikooli rektori kohusetäitja professor Hardi Tullus, Tallinna Tehnikaülikooli rektor professor Peep Sürje, Tallinna Ülikooli rektor professor Rein Raud, Eesti Kunstiakadeemia rektor professor Signe Kivi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor professor Peep Lassmann.

Allkirjastamise juures viibivad ka Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleri kohusetäitja Heli Aru ning Eesti kõrghariduse ja teaduse rahvusvahelistumise strateegia juhtnõukogu liikmed.

Lisainfo: Rektorite Nõukogu tegevsekretär Mart Laidmets, tel 736 6867, 502 5322,e-post mart.laidmets@ern.ee, www.ern.ee