Avatud on maalikunsti eriala lõputööde näitus

Tartu ülikooli maalikunsti eriala bakalaureuse üliõpilaste lõputöid saab 29. juunini vaadata Tartu kunstimajas, kunstimaja galeriis ja monumentaalgaleriis.

Robert Nutt uurib samal lainealal autori kogemusi mõistetega „Eesti”, „Rumeenia” ja „Istanbul” seostuvalt. Viibinud Erasmuse üliõpilasvahetuse kaudu aasta Istanbulis, Marmara ülikoolis on Nutt kaasanud sealsed digitaalmeedia õpingud eelneva maalikogemusega Tartu ülikoolist. Tulemus väärib näitusekülastaja heatahtlikku huvi. E-näitus.

Juhendaja Rauno Moss, retsensent Jaan Elken

Liisimari Randjärv „Linna rütmid. Saigon, Vietnam” on inspireeritud autori isiklikest kogemustest oma uue kodulinnaga Vietnamis.

Juhendaja Jaan Elken, retsensent Eero Kangor

Aleksandra Milenina viiest maalist koosnev transavangardne „Metsa vaimud“ ühendab müütilist ainest natuuristuudiumist õpitud loodusmaali kogemusega. Komplekt hiilgab oma komplitseeritud kolorismiprobleemi püstitusega ja suurepärase möödavaatamisega nüüdismaalikunsti kummitavast „identiteedikriisist”.

Juhendaja Anne Parmasto, retsensent Kadri Asmer

Helen Bunder on oma „Viies kuvandis“ ühitanud aktimaalija kogemuse popkunstiliku peeglite integreerimisega maalitud lõuendipindadega.

Juhendaja Veiko Klemmer, retsensent Raivo Kelomees

Kaja Karlson sünteesib oma elamiskogemust Tartus, mis aastatel 2010-2014 tema ajutiseks kodulinnaks oli. Mõlema käeskirjas on tunda toetumist modernistlikule kunstipärandile, nõtkeid ja argumenteerituid lahendusi/valikuid koloriidi osas, võimet ainest üldistada.

Juhendaja Jaan Elken, retsensent Eero Kangor.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja