Avatud on registreerimine metsaülikooli, kus fookuses terve olemine

Kääriku metsaülikool teemal „Tervist!“ toimub 19.–23. augustini. Tervist turgutavas metsaülikoolis võetakse arutluse alla tervise mõiste muutumine ajas, Eesti meeste probleemid, meditsiinitööstus ja müük, vaimne tervis, riskikäitumine jpm. Registreeru metsaülikooli www.metsaylikool.ee.

„Antud teemat avades oleme mõelnud eelkõige meditsiinist kaugemale – kuidas olla terve selle laiemas tähenduses,“ kommenteeris metsaülikooli peateemat Triin Käpp.

Tänavuse programmi juht, Tartu ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktor Toivo Maimets lisas: „Selleks, et elada pikka aega täisväärtuslikku elu saavad kõik inimesed ka ise väga palju ära teha ning seetõttu keskendume metsaülikoolis mitte niivõrd arstiabile kui just terve olemisele.“

Metsaülikooli lektoritena jagavad oma mõtteid tunnustatud praktikud: Ain Aaviksoo, Margus Punab, Auli Kõnnusaar, Tõnis Allik, Maris Jesse, Toomas Asser, Ilmar Kaur.

Avaloengu peab Tartu ülikooli arstiteaduskonna tervishoiu instituudi juhataja ja professor Raul-Allan Kiivet.

Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega „Avatud ruumis“. Õhtuti saab käia saunas ja vestelda lõkke ääres. Metsaülikooli lõppeb pidulikult traditsioonilise metsaballiga.

Programm ja registreerimine on avatud metsaülikooli kodulehel www.metsaylikool.ee.

Nelja augustipäeva kestel Käärikul võtab metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna aktiivsed kaasamõtlejad. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning igaühe arvamust respekteeritakse. Metsaülikool kannab endas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel 1967. aastal. Eestis toimus esimene metsaülikool 1989. aastal Käärikul.

Lisainfo: Triin Käpp, metsaülikooli juhataja, tel: 5690 9272, e-post: triin@metsaylikool.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja