Avatud registreerimine TRADERUN täiendusõppeprogrammi loengutele

TÜ Euroopa kolledž ootab tudengeid registreeruma TRADERUN täiendusõppeprogrammi loengutele ja välispraktikale. Programmi eesmärk on laiendada Venemaal ja idapartnerlusriikides tegutsevate ja tegutseda soovivate inimeste silmaringi ning pakkuda teadmisi nende riikide ärikeskkonna, poliitika, kultuuri ja kommete kohta.

Programmi koordinaatori Olga Bogdanova sõnul oli 2011. ja 2012. aastal programmi vastu suur huvi ning loenguid käisid kuulamas nii eesti kui välistudengid: „Kuna tegemist oli aga ikkagi programmi test-aastaga ning tudengite tagasisides oli mitmeid ettepanekuid, mida võiks teisiti ja veel paremini teha, siis otsustasime tagasisidest lähtuvalt teha programmis nii sisulisi kui ka vormilisi muudatusi“.

Bogdanova sõnul on varasemaga võrreldes TRADERUN-i täiendusõppeprogramm paremini fokusseeritud, keskendudes rohkem majandus-ja ärivaldkonnale, mida toetavad õigusalased ja kultuuriteemalised loengud. „Lisaks sellele pöörame programmiga varasemast rohkem tähelepanu idapartnerlusriikidele, sh ka Venemaale. Sarnaselt test-aastaga on lektorite hulgas endiselt oma ala spetsialistid nii Eestist kui ka välisriikidest, mis teeb programmi mitmekülgseks ja lisab põnevust,“ sõnab Bogdanova.

2013/2014 õppeaastal on kavas järgnevad kursused:

• Venemaa majandus
  • Venemaa ja idapartnerlusriikide õigussüsteemid: võrdlev lähenemine
  • Äri eripärad Euroopa Liidus, Venemaal ja idapartnerlusriikides
  • Kultuur, identiteet ja ideoloogia: olulised perspektiivid mõistmaks Venemaad ja idapartnerlusriike
  • Venemaa ja idanaabruspoliitika majandus- ja äripoliitika keskkond ning institutsioonid
  • Eriseminar "Põnevad loengud"

Lisaks loengutele ja seminaridele võimalik osaleda praktikal mõnes idapartnerlusriigis. Registreerumine tudengitele kestab 15. maist 15. septembrini 2013. Registreeruda saab ülikoolide õppeinfosüsteemides (ÕIS) või kontakteerudes ülikoolide koordinaatoritega. Mitte-tudengitele algab registreerimine 15. augustil 2013 ja lõppeb 1. oktoobril 2013.

TRADERUN on SA Archimedese poolt finantseeritav ülikoolidevaheline (TÜ, TLÜ, TTÜ ja Eesti diplomaatide kool) koolitusprogramm.

Infot programmi ja uute kursuste kohta leiab koduleheküljelt ja Facebookist.

Lisainfo: Sandra Räim, TRADERUN programmi assistent, tel: 5128285, e-post: sandra.raim@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja