AVATUD ÜLIKOOLI AVAAKTUS 2009

Aktusel esinevad tervitustega Tartu abilinnapea Karin Jaanson, avatud ülikooli vilistlane ja Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu ning avatud ülikooli koolikorralduse eriala magistriõppe esimese aasta üliõpilane Keit Fomot¨kin.

"Avatud ülikooli õpingute sisu, nõuded ja kvaliteet ei erine Tartu Ülikooli traditsioonilisest õppest ning ülikooli lõpetamisel antav diplom on täpselt sama väärtusega kui päevases õppes," rääkis TÜ õppeprorektor prof Birute Klaas. "Erinevus on pigem selles, et avatud ülikooli õpe on korraldatud paindlikumalt ning õppe läbiviimisel arvestatakse enam täiskasvanuga, kes on hõivatud tööga ja pereeluga."

Avatud ülikooli õppes õpib ligi 6000 üliõpilast ehk pea iga kolmas Tartu Ülikooli üliõpilane. Sel õppeaastal võeti avatud ülikooli õppesse eri õppeastmetele vastu üle pooleteise tuhande uue üliõpilase: bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppesse üle 1100 ning magistriõppesse üle 500 üliõpilase. Viimaste aastate jooksul on avatud ülikooli õppesse kandideerijate arv olnud stabiilselt tõusuteel.

Aktust on võimalik jälgida ka Interneti vahendusel aadressil http://video.ut.ee
AVATUD ÜLIKOOLI AVAAKTUS

Lisainfo: TÜ avatud ülikooli tasemeõppe koordinaator Ene Küüner, tel 737 5200;