Balti informaatikaolümpiaadi esikoht läks Läti õpilasele

30.aprillist 3.maini Tartu Ülikoolis peetud XVI Balti informaatikaolümpiaadi üldvõitjaks krooniti Läti õpilane Eduards Kaļiņičenko. Parimad eestlased pälvisid olümpiaadil pronksmedalid.

Eesti võistlejatest said pronksmedali Tallinna Reaalkooli abiturient Morten Piibeleht, Hugo Treffneri Gümnaasiumi Jaagup Repän (Hugo, 10. klass) ja Ago Allikmaa (Saku Gümnaasium, 11. klass).

Informaatikaolümpiaadi tulemused selgitati välja laupäeval ja pühapäeval toimunud võistlusvoorudes, kus viie tunni jooksul oli võistlejatel vaja kirjutada arvutiprogrammid kolme andmetöötlusülesande lahendamiseks. Lahenduste hindamisel võeti arvesse nii nende korrektsust (programmi poolt leitud vastuste õigsust) kui ka efektiivsust (programmi töötamise kiirust ja mäluvajadust).

Olümpiaadil osales kokku 56 õpilast üheksast riigist. Omavahel võtsid mõõtu õpilased Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Taanist, Poolast, Ungarist ja Saksamaalt.

Balti informaatikaolümpiaadi korraldas TÜ Teaduskool koos Eesti informaatikaolümpiaadi žüriiga. Olümpiaadi läbiviimist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Tartu Ülikool. Võistluse tehniliseks baasiks olid Matemaatika-informaatikateaduskonna arvutiklassid. Olümpiaadi korraldamisel aitasid kaasa ka Tartu Kivilinna Gümnaasiumi õpilased.

Täielikud olümpiaaditulemused, võistlusülesanded ja muud materjalid leiab BOI kodulehelt www.ut.ee/boi

Lisainfo:
Ahto Truu, BOI 2010 žürii esimees, tel 5175876, ahto.truu@ut.ee