Balti keemiaolümpiaadil selgus rahvusvahelise keemiaolümpiaadi Eesti esindus

19.–21. aprillil toimus Tartus 21. Balti keemiaolümpiaad. Olümpiaadist võtsid osa kolme Balti riigi parimad keskkooliõpilased keemia tundmises.

Võisteldi kahel päeval nii praktilistes oskustes kui ka teoreetilistes teadmistes. Reedel läbisid õpilased eksperimentaalse vooru, kus tuli näidata oma oskuseid nii analüütilises keemias kui ka orgaanilises sünteesis. Laupäeval toimunud teoreetilises voorus pidid õpilased lahendama viie tunni jooksul kuus väga keerukat keemiaalast ülesannet erinevatest keemia valdkondadest.

Keemiaolümpiaadi pidulik lõpetamine ja võitjate autasustamine toimus 21. aprillil AHHAA keskuses. Balti riikide parimaks keemiatundjaks tunnistati Ervīns Cauņa Lätist. Üldarvestuses teise koha preemia sai Matas Grigaliūnas Leedust ning kolmanda koha Violeta Stojalnikova samuti Leedust. Parimaks eksperimentaatoriks tunnistati Maria Krajuškina Eestist.

Balti keemiaolümpiaadil selgusid ka Balti riikide võistkonnad, kes osalevad  15.–24. juulil 2013 Moskvas toimuval rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil. Eesti võistkonda kuuluvad Tallinna reaalkoolist Maria Krajuškina, Uku Erik Tropp ja Mihkel Kotli ning Miina Härma gümnaasiumist Lona-Liisa Sutt.

Balti keemiaolümpiaadi läbiviimist koordineeris Tartu ülikooli teaduskool ning korraldamist toetas haridus- ja teadusministeerium.

Rohkem infot teaduskooli ja keemiaolümpiaadi kohta leiad siit.

Lisainfo: Anneli Kruve, e-mail: anneli.kruve@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja