Balti ülikoolide prorektorid külastavad Tartu Ülikooli

TÜ õppeprorektori professor Birute Klaasi hinnangul on senine koostöö olnud episoodiline ja piirdunud pigem teadlaste ühistegevusega mitmesugustes võrgustikes ja uurimisprogrammides. "Üliõpilasvahetus toimib, kuid takistuseks on siiski üksteise keele vähene tundmine ja ingliskeelsete programmide väike hulk kõigis ülikoolides. Suurim takistus õppevaldkonnas on aga see, et Leedu ja Läti riiklikud ülikoolid ei ole seni veel üle läinud Bologna 3+2 õppesüsteemile," ütles Klaas ning lisas, et üheks reaalseks koostöövormiks saabki ühise rahvusvaheliste suveülikoolide assotsatsiooni loomine.

Loodav Balti ülikoolide rahvusvaheliste suveülikoolide assotsiatsioon aitab edendada Balti mere regioonis asuvate ülikoolide rahvusvahelist õppekeskkonda ning parandada selle liikmete konkurentsivõimet maailmas. Koos tegutsedes saavad assotsiatsiooni liikmed välja arendada ja läbi viia välisturgudele suunatud lühiajalisi õppeprogramme, täienduskoolitust ja elukestvat õpet. Samuti aitab ühendus ellu viia ühiseid ettevõtmisi, tutvustamaks välisüliõpilastele Balti mere regiooni kui atraktiivset õppekeskkonda.

Rahvusvaheliste suveülikoolide assotsiatsiooni asutajaülikoolide hulgas on peale Tartu Ülikooli veel Vilniuse Ülikool, Klaipeda Ülikool ning Läti Ülikool. Assotsiatsiooni põhikiri allkirjastatakse 29. mail kell 11 TÜ peahoones rektoraadi nõupidamiste ruumis.

Lisainfo: TÜ rahvusvahelise koostöö juht Sirje Üprus, tel 737 5615, 509 7117

Anneli Maaring