Botaanikaaia õppeklassis saab näha eelmise sajandi õppevahendeid

25. novembrini saab Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis näha eelmisel sajandil kasutatud ja ka kohapeal koostatud õppevahendeid, nii Tartu Ülikooli botaanikainstituudi kui Tartu Riikliku Ülikooli taimesüstemaatika- ja geobotaanika kateedri päevilt.

“Näitusel on eksponeeritud TÜ loodusmuuseumi botaanilistes kogudes hoiul olevaid põnevaid õppematerjale. Hindamatut abi on näituse koostamisel osutanud endine TRÜ bioloogia-geograafiateaduskonna õppeprodekaan ja hilisem TÜ loodusmuuseumi kuraator dotsent Aino Kalda,” sõnas näituse koostaja TÜ botaanika osakonna teadur Ülle Reier.

Näitus on pühendatud rahvusülikooli 100.aastapäevale ja Euroopa akadeemilise pärandi päevale, mida tähistatakse 18. novembril. Akadeemiline pärand kannab endas ülikoolide tuhandeaastast panust teaduse ja teadmiste edendamisse ning moodustab suure osa Euroopa identiteedist ja kultuurist.

Näitus "100 aastat eestikeelset botaanika õpetamist Tartu Ülikoolis" jääb avatuks TÜ botaanikaaia õppeklassis 25. novembrini.

Lisateave: Ülle Reier, TÜ botaanika teadur, 5343 0945, ulle.reier@ut.ee