Digiarengu juhina asub tööle Kristina Lillemets

Alates 9. novembrist on Tartu Ülikooli digiarengu juht Kristina Lillemets, kes ühtlasi hakkab juhtima infotehnoloogia osakonda. Tema ülesanne on eest vedada ülikooli digiteerimist alates strateegia kujundamisest kuni uuenduslike lahenduste rakendamiseni.

„Eesmärk on pakkuda ülikoolile kvaliteetset infotehnoloogia baasteenust ja tagada IT-osakonna toimiv koostöö ülikooli teiste üksustega,“ ütles Tartu Ülikooli kantsler Kstina Vallimäe. „Kristina mõistab, millist kasu saab ülikool tehnoloogia arengust ja milline väärtus on digioskuste arendamine nii töötajate kui ka üliõpilaste jaoks.“

Vallimäe sõnas, et otsust Lillemetsa kasuks kallutas tema selge visioon ülikooli digiarengu suundadest ja eesmärgi täitmiseks vajalikest ülesannetest, lisaks tema senised kogemused Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuses (HITSA) EENeti taristu arendamisel ja juhtimisel. „Kristina on enesekindel ja hea suhtlemisoskusega, uutele eesmärkidele avatud juht, kellel on pikaajaline IT-alane töökogemus nii juhi kui ka meeskonnaliikmena, muu hulgas rahvusvahelistes organisatsioonides,“ lisas kantsler.

Kristina Lillemets ütles, et järjepidev infotehnoloogiline areng on hariduse ning teadus- ja arendustegevuse jaoks järjest olulisem strateegiline eesmärk. „IT-strateegia peab toetama ülikooli põhieesmärke, luues samas eraldi väärtust nii ülikoolile tervikuna kui ka töötajatele ja üliõpilastele individuaalselt. Terviklikku ettekujutust nüüdisaegsetest IT-lahendusest saab ellu viia siis, kui seda toetavad ühelt poolt usaldus ja oskuslikkus ülikooli sees ning teiselt poolt koostöö väliste partneritega. Ootan väga kohtumist oma uue meeskonnaga, et osaleda koos 21. sajandi ülikooli arendamisel,“ lausus Lillemets.

Uus digiarengu juht jätkab eelkäija Erkki Leego tööd ülikooli digitaalse arengu juhtimisel ja infotehnoloogiliste baasteenuste arendamisel. „Minu jaoks oli väga oluline, et juhivahetus mõjutaks IT-osakonna igapäevatööd võimalikult vähe ning et IT baasteenuste ja toe pakkumine ülikooli üksustele ja käsil olevad arendustööd jätkuksid tõrgeteta,“ ütles Vallimäe. „Õnneks oli Kristinal võimalus uues ametis tööle asuda oodatust kiiremini.“

Kristina Lillemets töötas seni Haridus- ja Noorteameti tehnoloogia juhtimise osakonnas akadeemilise andmesidevõrgu strateegilise planeerimise nõunikuna ning osalise koormusega Tartu Ülikooli teadusarvutuskeskuses rahvusvaheliste projektide peaspetsialistina. Kristina on üleeuroopalise teaduse ja hariduse andmesidevõrkude assotsiatsiooni GÉANT nõukogu liige ning esindab Eestit Euroopa avatud teaduse pilve (EOSC) jätkusuutlikkuse töörühmas, Euroopa võrgutaristu (EGI) ning e-taristu analüüsi rühmas e-IRG.

Lisateave: Kstina Vallimäe, Tartu Ülikooli kantsler, 737 6501, kstina.vallimae@ut.ee