Dirigent Triin Koch pälvis helikunsti aastapreemia

Muusika-aasta kokkuvõttena jagasid Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu läinud nädalavahetusel aastapreemiaid. Silmapaistvate saavutuste eest dirigendi ja koorimuusika arendajana pälvis tunnustuse ka TÜ akadeemilise naiskoori ja TÜ kammerkoori dirigent Triin Koch.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38037","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Triin Koch (s. 1975) lõpetas H. Elleri muusikakooli dirigeerimise erialal 1997. aastal (Vaike Uibopuu klass). Aastatel 1997-2001 õppis Triin kooridirigeerimise erialal Eesti Muusikaakadeemias, prof Kuno Arengu käe all. Lõputöö Vivaldi "Gloria" tuli ettekandele koos Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskooriga.

Triin alustas 2001. aastal magistriõpingud koorijuhtimises Eesti Muusikaakadeemias. 2004. aastal juhatas Triin Koch koorijuhtimise eriala magistriõpingute lõputööna Pergolesi "Stabat Mater’it". Teost esitasid Tartu Ülikooli akadeemilise naiskoor, orkester ja solistid.

Aastal 2003 valiti Triin Koch Eesti Kooriühingu poolt Aasta Nooreks Dirigendiks. Hetkel juhatab Triin TÜ akadeemilisele naiskoori, TÜ Kammerkoori, TÜ akadeemilise naiskoori Tallinna vilistlaskoori ja H. Elleri nim Tartu muusikakooli naiskoori.

Koorikonkursil Tallinn 2007 andis rahvusvaheline zhürii TÜ kammerkoori dirigendile Triin Kochile dirigendi eripreemia. 2007. aasta suvel oli Triin X noorte laulupeo neidudekooride dirigent.

2009. aastal tunnustas Eesti Kooriühing Triin Kochi aunimetusega Aasta dirigent. XXV üldlaulupeol "ÜhesHingamine" oli Triin naiskooride dirigent, 2011. aastal toimuval XI noorte laulu- ja tantsupeo "Maa ja ilm" on ta neidudekooride liigijuht.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiate suurus on 3500 eurot.

Rohkem infot: http://www.kulka.ee/?module=news&id=121

Anneli Miljan