DOKUMENTIDE VASTUVÕTT TARTU ÜLIKOOLI LÕPEB 14. JUULIL

Kolmapäeva pärastlõunaks oli Tartu Ülikooli astumiseks esitatud ligi 3500 avaldust, neist veidi alla poolte (1646 avaldust) SAISi kaudu. Kaks kolmandikku avaldustest on esitatud riigieelarvelistele õppekohtadele, siiski on nende hulgas ka neid, kes tegelikult kehtestatud lävendit ei ületa. Lävendipõhise vastuvõtuga õppekavadele on enim avaldusi esitatud majandusteaduskonda (290 avaldust) ja õigusteaduskonda (194 avaldust). Populaarseim on siiski arstiteaduskond, kuhu on kokku esitatud 565 avaldust ja kuhu toimub vastuvõtt paremusjärjestuse alusel. Lõplik üliõpilaskandidaatide paremusjärjestus ja sissesaanute nimekirjad selguvad 14. juuli õhtuks ja need avaldatakse Tartu Ülikooli kodulehel www.ut.ee.

Dokumente ja avaldusi Tartu Ülikoolis õppima asumiseks saab esitada reedel, 14. juulil kella 16.00ni. Tähelepanu tuleb pöörata, et internetis lõpeb avalduste esitamine kell 15.00, seega tund aega varem, kui peahoones ja kolledžites kohapeal. Tartu Ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo paneb SAISi kaudu sisseastujatele südamele, et nad kontrolliksid kindlasti üle, et nende avaldus SAISi keskkonnas oleks ka kinnitanud. "Väga palju avaldusi on olekus "sisestatud kandidaadi poolt", kuid selliseid avaldusi ei saa me Tartu Ülikooli õppeinfosüsteemi üle võtta ega kehtivateks lugeda," ütleb Karo. Kõik SAISi kaudu registreerujad, kes on oma avaldused kinnitanud, peaksid saama vastavasisulise kinnitusmeili koos avalduse registreerimisnumbriga oma elektronpostile. Veel tuleks SAISi kaudu avalduse esitajatel meeles pidada, et Tartu Ülikooli saab esitada avalduse ainult ühele õppekavale, nii riigieelarvelisele kui riigieelarvevälisele õppekohale.

Käesoleval aastal toimusid Tartu Ülikooli sisseastumiseksamid enne dokumentide esitamist. Kõik, kes sooritasid sisseastumiseksamid Tartu Ülikooli ja soovivad õpinguid ülikoolis alustada, peaksid kindlasti esitama ka sisseastumisavalduse. Ainult sisseastumiseksamitele registreerumisest ja eksamite sooritamisest ei piisa.

Tartu Ülikooli kandideerimiseks tuleb üliõpilaskandidaadil esitada vormikohane avaldus, keskharidust tõendav dokument, riigieksamitunnistus, isikut tõendav dokument ja nime muutmisel nime muutmist tõendav dokument. Esitada tuleb dokumentide originaal ja koopia või kinnitatud ärakiri. Lisadokumente tuleb esitada vastavalt vastuvõtueeskirjale.

INFO: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391

Kady Sõstar