DOKUMENTIDE VASTUVÕTT TARTU ÜLIKOOLIS KESTAB 3.–14. JUULINI

Tartu Ülikooli kandideerimiseks tuleb üliõpilaskandidaadil esitada avaldus (vorm saadaval www.ut.ee/sisseastumine), keskharidust tõendav dokument, riigieksamitunnistus, isikutunnistuse või passi isikukoodiga lehekülje koopia ja nime muutmisel nime muutmist tõendav dokument. Esitada tuleb dokumentide originaal ja koopia või kinnitatud ärakiri. Lisadokumente tuleb esitada vastavalt vastuvõtueeskirjale, viimase leiab www.ut.ee/sisseastumine.

Kuigi enam kui pooltel bakalaureuseastme õppekavadel arvestatakse vastuvõtul ainult riigieksamite tulemusi, tuli teatud õppekavadele õppima asumiseks sooritada siiski ka sisseastumiseksam(id). Käesoleval aastal esmakordselt sooritati kõigepealt sisseastumiseksamid ning alles seejärel esitatakse dokumendid. Riigieksamite ja sisseastumiseksamite tulemuste põhjal saab üliõpilaskandidaat arvutada oma punktisumma ja võrrelda seda õppekavale kehtestatud minimaalse punktisumma ehk lävendiga. Lävendi arvutamisel on abiks lävendikalkulaator, mille leiab veebist www.ut.ee/sisseastumine. Käesoleva aasta suvel on lävend vastuvõtul aluseks kõikides teaduskondades ja kolledžites, välja arvatud arstiteaduskonnas ning Viljandi kultuuriakadeemias, kus toimub vastuvõtt endiselt paremusjärjestuse alusel.

Vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul on sellise süsteemi suurimaks eeliseks see, et üliõpilaskandidaat teab juba enne dokumentide esitamist, millisele õppekavale ta sisse on saanud. Seetõttu saab iga üliõpilaskandidaat esitada avalduse vaid ühe õppekava riigieelarvelisele ja riigieelarvevälisele õppekohale. Kui üliõpilaskandidaat on esitanud mitu avaldust, loeb ülikool kehtivaks viimasena esitatu. Vastuvõetute nimekirjad selguvad 14. juuli õhtul.

Tartu Ülikooli avatud ülikooli algab dokumentide vastuvõtt 31. juulil ja kestab 23. augustini.

INFO: Kaja Karo, TÜ õppeosakond, vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391.

Kady Sõstar

TÜ avalikkussuhete spetsialist