E-kursus “Õiguse alused” pälvis selge sõnumi tunnustuse

Eelmisel nädalal toimunud selge sõnumi auhinnavõistluse galal märgiti TÜ õigusteaduskonna e-kursus “Õiguse alused” ära kategoorias tarbetekst koos tarbepildiga.

Auhinnad andis üle võistluse patroon õiguskantsler ja õigusteaduskonna külalisprofessor Ülle Madise.  Ülle Madise sõnul on selge väljendumine raske, sest eeldab asjadest sisulist arusaamist, oma sõnade eest vastutuse võtmist ja pingutust. “Teabe saajasse peaks suhtuma austusega ning ütlema peenutseva keerutamiseta otse, kes, kus ja mida peab tegema,” lisab Madise. Õigusteaduskonna kursust tunnustati õiguse keeruliste küsimuste lihtsalt ja selgelt avamise eest ka neile, kel varasem kokkupuude õigusega puudub.

E-kursuse projektijuht Tiina Mikk tõdeb, et pälvitud tunnustus näitab, et e-kursuse “Õiguse alused” sõnum on selge ja arvestab osalejate vajadustega. “Seda, et sõnum jõudis kohale, kinnitab osalejate väga positiivne tagasiside,” lisab Mikk

E-kursus toimub sel sügissemestril teist korda ning on suunatud eelkõige gümnaasiumiõpilastele, kes soovivad tutvuda õiguse algtõdedega. Kursuse läbimine aitab õppijal otsustada, kas juura on talle sobiv eriala, mida ülikoolis õppida. Järgmine kursus algab järgmise aasta 29. jaanuaril. Registreerumis- ning lisainfo on kursuse veebilehel üleval hiljemalt jaanuari alguses.

Selge sõnumi auhinnaga tunnustatakse ettevõtteid ja organisatsioone, kes suhtlevad avalikkusega selgelt ja arusaadavalt. Selge sõnumi auhinna said Juhani Püttsepa raamat „Mina olen enda oma“, Tervise Arengu Instituudi tegelik toidupüramiid, Eesti ELi Nõukogu eesistumise videod ning Päästeameti tegevus.

Lisainfo: Tiina Mikk, kursuse projektijuht, tiina.mikk@ut.ee

Maria Kristiina Prass