E-nägijate tuleproovi võitis meediauuringute dotsent Pille Pruulmann-Vengerfeldt

E-õppe päeval, 15. oktoobril toimunud Tartu ülikooli seminari „E-nägijate tuleproov“ võitis meediauuringute dotsent Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

E-nägijate tuleproovi läbivaks teemaks oli e-õppe võimaluste tutvustamine. Seminari jooksul muutus auditoorium ülikooli ideelabori juhi Kalev Kaarna eestvedamisel e-nägijate võistlusareeniks. Mitmete põnevate katsete käigus selgitati välja ülikooli parim e-nägija, kelleks osutus Pille Pruulmann- Vengerfeldt.

„E-õppe tuleproovi humoorika formaadi taga on tõsine arutelu ülikooliga seotud e-õppe teemade tuleviku üle. Täna on selge, et e-õpe ei asenda õppejõudu, vaid toetab õppijat aine omandamisel just sellises mahus ja ulatuses nagu õppejõud saab ja tahab seda korraldada,“ rääkis Tartu ülikooli meediauuringute dotsent Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

Pruulmann-Vengerfeldt tõdes, et iga õppejõud saab oma stiilist lähtuvalt valida laiema või kitsama e-õppe toe ning pakkuda e-õppe kanalite kaudu nii taustamaterjale, ülesandeid iseseisvaks õppimiseks või hoopis kasutada e-õpet kontrollivahendina. „Õppejõudude võimalused e-õpet rakendada on väga mitmekülgsed. Usun, et tänane ülikool teab ja tunnustab e-õppe võimalusi ja kiidab neid rakendavaid õppejõudusid.“

Meediauuringute dotsendi Pille Pruulmann-Vengerfeldti kõrval astusid võistlustulle loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan, dotsent Mart Noorma ja infotehnoloogiajuht Nevil Reinfeldt. Nende oskusi hindasid e-õppe ekspert Anne Villems, psühholoog Andero Uusberg ja haridustehnoloog Marju Piir.

E-õppe päeva tähistamise traditsioon sai alguse 2003. aastal. Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames korraldatava e-õppe päeva eesmärk on populariseerida e-õpet ning tutvustada erinevaid e-õppe võimalusi.

E-õppe päevi korraldab Tartu ülikooli elukestva õppe keskus: http://epaev.ut.ee.

Vaata tuleproovi UTTVst:

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"172255","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Lehti Pilt, Tartu ülikooli haridustehnoloogiakeskuse juhataja, tel 737 6306, e-post lehti.pilt@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja