E-õppe ajakirjas e-TÜ räägitakse ümberpööratud õppekavaarendusest

Tartu ülikooli e-õppe ajakirja e-TÜ 2016. aasta kevadnumbris räägitakse ümberpööratud õppekavaarendusest, e-toe osast õppetöös, e-õppest füüsika instituudis ja Darmstadti tehnikaülikoolis. Ajakirjast leiab ka meelelahutusliku testi internetikasutajate tüüpide määramiseks ning palju muud huvitavat e-õppe kohta.

E-õppe ajakirja intervjuu on õppeprorektor Mart Noormaga, kes tutvustab uudset lähenemist õppekava arendamisele – õppekava planeeritakse e-õppena ning lisatakse kontakttunnid, kui see on õpiväljundite saavutamiseks vältimatult vajalik.

Ajakirjas tuleb juttu ka õpetamise headest tavadest ning sellest, kuidas õigusteaduskonna kogukonna õppejõud jagavad omavahel Moodle’i kasutamise kogemusi. Samuti saab ajakirjast pikemalt lugeda, mida arvavad õppimisest üliõpilased, milliseid õppevorme nad eelistavad ning millised õppematerjalid on nende arvates õppimiseks kõige paremad.

„Haridustehnoloog soovitab“ sarjas tutvustatakse seekord kahte uut Tartu ülikooli Moodle’i testi küsimusetüüpi ning ParticiPoll tarkvara õppijatelt tagasiside kogumiseks loengus.

Lugejal on võimalik ka sel korral läbida mini-e-kursusi. Valida saab kursuste “Kosmilisest kiirgusest tuumajaamani”, “Ümberpööratud klassiruum” ja „Lein vanemas eas“ vahel. Minikursuse eduka sooritamise korral saab osaleja nimelise elektroonilise tõendi, mis saadetakse e-postiga.

E-õppe ajakirja väljaandjaks on Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse haridustehnoloogiakeskus koostöös akadeemiliste üksustega. Haridustehnoloogiakeskuses nõustatakse õppejõude e-kursuste loomisel ja läbiviimisel, pakutakse haridustehnoloogilisi teenuseid ning korraldatakse ja arendatakse e-õpet.

E-õppe ajakiri e-TÜ: http://etu.ut.ee

Lehti Pilt, Tartu ülikooli haridustehnoloogiakeskuse juhataja