EBS ühineb TÜ majandusteaduse doktorikooliga

Reedel, 9. septembril allkirjastasid Tartu Ülikool ja rahvusvaheline äriülikool EBS partnerluslepingu, mille kohaselt EBS-i tudengid hakkavad osalema TÜ juhitavas majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikooli tegevuses.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38168","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Sõlmitava partnerluslepingu järgi hakkavad mõlema ülikooli doktorandid osalema doktorikooli seminaridel, koolitustel ja üritustel. Nii TÜ kui EBS panustavad ühiselt doktorantide juhendamisse ja ühiste teadusprojektide läbiviimisesse.

TÜ õppeprorektori Martin Halliku sõnul on partnerlusleping esimene reaalne samm kahe kõrgkooli edasise integratsiooni teel. "Sisuline koostöö toimib juba praegu – näiteks osalesid EBS-i doktorandid juulis TÜ juhitava doktorikooli seminaridel. Partnerluslepe ainult kinnistab kahe kõrgkooli tahet ühendada parim erialane kompetents ning kindlustada Eestile tugev majandusteadlaste järelkasv," ütles Hallik.

EBSi rektori Peeter Krossi hinnangul parandab Tartu Ülikooli majanduse ja innovatsiooni doktorikooliga liitumine kindlasti doktoriõppe kvaliteeti ning loob tulevastele doktoritele paremad perspektiivid edasises erialases või teaduslikus töös karjääri tegemiseks.

TÜ juhitava majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikooli laiem eesmärk on kasvatada Eesti avaliku sektori analüüsivõimet ja haldussuutlikkust, mis on olulisteks tõuketeguriteks majandusarengu ja riigi konkurentsivõime soodustamisel ning teadmistepõhise ühiskonna arengu tugevdamisel. Doktorikool toetab doktorantide osalemist rahvusvahelistel konverentsidel ja teadusprojektides nii kodu- kui välismaal, koolitab ka õppejõude ja juhendajaid ning koordineerib teadusalast koostööd era- ja avaliku sektoriga. Doktorikooli rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Juunis sõlmisid TÜ ja EBS strateegilise partnerluse ning integratsiooni kokkuleppe, mis sätestas kahe kõrgkooli koostöö õppe- ja teadustöö valdkonnas, sealhulgas õppejõudude ja teadustöötajate kaasamise ühistesse uurimisprojektidesse, ühiste loengukursuste väljatöötamise ja ka tihedama koostöö doktoriõppe arendamise alal, mille üheks väljundiks ongi sõlmitud doktorikooli partnerluslepe.

Loe lähemalt:
Majandusteaduse ja innovatsiooni doktorikool: www.majandus.ut.ee/doktorikool
Doktorikoolid, mida TÜ juhib või milles partnerina osaleb: http://doktorikool.ut.ee
EBS-i doktoriõpe: http://ebs.ee/doktoriope

Lisainfo:
Martin Hallik, TÜ õppeprorektor, tel 737 6201, 51 53 853, martin.hallik@ut.ee
Prof Raul Eamets, TÜ majandusteaduse ja innovatsioonidoktorikooli juhataja, tel 737 6374, 514 0082, raul.eamets@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja