Eesti Akadeemilise Spordiliidu aastapäevaturniiri võitis Tartu Ülikool

Võisteldi korv- ja võrkpallis ning males, peale selle veel individuaalarvestuses lauatennises ning korvpalli vabavisetes. Korvpallis osales 12, meeste võrkpallis üheksa, naiste võrkpallis viis ning males kuus võistkonda. Peale Eesti kõrgkoolide olid võistlustules ka Helsingi Ülikool, kultuuriministeerium, teadus- ja haridusministeerium, EOK, Tartu ja Tallinna linnavalitsused, rahvusringhääling. Kokku oli kohal üle paarisaja osaleja.

Korvpallis kaitses esikohta Tallinna Tehnikaülikooli meeskond, kes finaalis oli parem Tartu Ülikooli meeskonnast. Vabavisetes oli parim Viktor Viktorov.

Tasavägine võistlus oli meeste võrkpallis, kus esikohta asusid kaitsma Eesti Maaülikooli võrkpallurid. Finaalis oli EMÜ vastaseks turniiri mitmekordne võitja Tartu Ülikool, kelle ridades lõi kaasa ka meie parim rannavõrkpallur Kristjan Kais. TÜ oli seekord parim, alistades EMÜ nagu ka eelmised vastased kindlalt 2-0. Kolmanda koha mängus alistas Helsingi Ülikool 2-0 Tallinna Tehnikaülikooli, kusjuures esimene geim võideti tulemusega 35-33.

Naiste turniiril sai esmakordselt esikoha Tallinna Linnavalitsuse naiskond, kes finaalis oli 2-1 parem Tartu Ülikooli naiskonnast. Komanda koha sai TTÜ naiskond.

Males oli seekord parem teistest TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia võistkond 15,5 punktiga. Sama palju punkte kogus ka TTÜ võistkond, kuid omavahelises kohtumises oli 3-1 parem TÜ VKA võistkond.Kolmas oli turniiri mitmekordne võitja TÜ võistkond.

Üldarvestuse parima rändkarikale käis pinev heitlus eelmise aasta võitja TTÜ ja kodusaali eelist kasutanud TÜ vahel. Lõpuks jäi peale TÜ, kes üle mitme aasta võitis taas parima rändkarika. Kolmas oli Eesti Maaülikool, kellele järgnes Tallinna Linnavalitsus.

Lisainfo: EASL juhatuse esimees Ants Veetõusme, tel 506 2254