Eesti Akadeemilise Spordiliidu aastapäevaturniiri võitis TÜ

Eesti Akadeemilise Spordiliidu aastapäevaturniir tõi reedel Tartu Ülikooli spordihoonesse üle paarisaja Eesti kõrgkoolide õppejõu ja töötaja. Turniiri üldvõitjaks tuli Tartu Ülikool. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39038","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Peale kõrgkoolide õppejõudude ja spordiklubide töötajate osalesid turniiril ka Tartu ja Tallinna linnavalitsuse, kultuuriministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi ning Eesti Rahvusringhäälingu töötajad. Võistluste kavas oli korvpall, võrkpall, male ja lauatennis, mõõtu võeti ka sõudeergomeetritel.

Turniiri üldarvestuses sai ülekaaluka võidu just individuaalaladel hästi esinenud Tartu Ülikool.

Korvpallis sai teist aastat järjest esikoha Tallinna linnavalitsus, kes finaalis oli parem Tartu Ülikoolist. Kolmanda koha kohtumises alistas Tartu linnavalitsus üllatuslikult Tallinna Tehnikaülikooli. Tartu linnavalitsuse võistkonnas tegi kaasa ka endine TÜ/Rocki mängija Kristo Aab ning TTÜ meeskonna koosseisus võis platsil näha 206 sentimeetri pikkust kuulsat Tallinna Kalevi keskmängijat Viktor Viktorovit (pildil). Praegu 58-aastane Viktorov mängis Kalevis aastatel 1977–1988.

Teate edastas

Anneli Miljan