Eesti esimene improvisatsioonilise kitarri festival ootab huvilisi

Festivalile oodatakse kitarriste Soomest, Lätist, Leedu, Venemaalt ja ka teistest riikidest. Kitarrifestivali üks eesmärke on edendada rahvusvahelist koostööd ning kitarriõppe alast koolitust. Festivalil on võimalik kuulda eri muusikastiile esindavaid improviseerivaid kitarriste ning tutvuda erinevate improviseerimisvõtete, mängutehnikate ja kitarritüüpidega.

Sellel aastal astuvad Viljandi kitarrifestivalil üles Kanada jazz-kitarrist Kevin Breit, Marzi Nyman Soomest ja Eesti kitarristid Tiit Paulus, Andre Maaker, Jaak Sooäär, Toomas Vanem, Riho Sibul ning Weekend Guitar Trio. Veel astub Viljandis üles Norra barokklauto mängija Rolf Lislevand, kes kasutab koos ajaloolise instrumendiga kaasaegset elektroonikat.

Kitarrifestivali idee autorid on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Ain Agan ja muusikud Robert Jürjendal ning Aleksei Saks, kes otsustasid teha koostööd, toetamaks üha populaarsemaks kujuneva kunstivormi – kitarrimängu – edasist arengut.

Kontserdid toimuvad Eesti Pärimusmuusika Keskuses, Viljandi Jaani kirikus, Viljandi Nukuteatris ning Kinos Rubiin. Viljandi kitarrifestivali peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia ja Viljandi Linnavalitsus.

Üritusele saab pileteid osta Piletilevi kaudu.

Kava ja rohkem infot leiate aadressil http://www.viljandiguitar.ee/.

Ande Etti
TÜ pressiesindaja