Eesti esimene satelliit ESTCube-1 on valmis

Esmaspäeval, 21. jaanuaril 2013 kell 12.00 esitletakse Tallinna Teletornis Eesti esimest satelliiti ESTCube-1. Esimest ja viimast korda on võimalus avalikult näha aprillis kosmosesse lendavat satelliiti, mis juba samal õhtul alustab teekonda Euroopa kosmosesadamasse Prantsuse Guajaanas.

Eesti esimene satelliit ESTCube-1 on valmis. Enne selle transportimist Prantsuse Guajaanasse esitleb Eesti tudengisatelliidi projekti meeskond oma viieaastase töö tulemust avalikkusele ja meedia esindajatele. Projekti juhendaja Mart Noorma koos satelliidi ehituses kaasalöönud üliõpilaste, sh projektijuht Silver Lätt, välispartnerite ja projekti toetanud ettevõtete esindajatega tutvustavad satelliiti, selle valmimiseks tehtud pingutusi ning edasisi samme Eesti esimese satelliidi kosmosereisini aprilli esimesel nädalal. Sõna saab ka elektrilise päikepurje leiutaja dr. Pekka Janhunen Soome meteoroloogia instituudist, kes teeb ülevaate ESTCube-1 pardal katsetatava uudse kosmoselaeva mootori võimalikest tulevikurakendustest.

Huvilistel palume oma tulekust kindlasti teada anda aadressil: hannes.pehk@estcube.eu.

Vaata reaalajas, kui palju aega on jäänud, enne kui tudengisatelliit ESTCube-1 orbiidile lennutatakse siit ja ESTCube-1 projekti ja eesmärke tutvustavat videot Vimeost.

Lisainfo: Mart Noorma, Tudengisatelliidi programmi juhendaja, tel: 523 9159; e-post: mart.noorma@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja