Eesti geenivaramu pälvis kolm turundusauhinda

Eesti geenivaramu projekti „Kingime Eestile juubeliks 100 000 uut geenidoonorit“ tunnustati loovusfestivalil Kuldmuna kolme turundusauhinnaga järgmistes kategooriates:

• suhtekorraldus / avaliku sektori kommunikatsiooni kuldmuna
  • aasta kommunikatsioonitegu – avaliku sektori parim kampaania
  • aasta turundustegu – avaliku sektori grand prix

Kuldmuna on ühelt poolt loodud selleks, et selgitada välja ja tunnustada läinud aasta Eesti loovamaid reklaame, disaine, üritusi ning digi- ja kommunikatsioonilahendusi. Teisalt on Kuldmuna ka pilguheit tulevikku, kuna tulevaste tipptalentide esimesed võidud saavutatakse just Kuldmunal.

Eesti Vabariigi juubeliaastal seisid geenivaramu ja Tervise Arengu Instituut silmitsi proovikiviga kaasata vähem kui aastaga geenipanka 100 000 eestimaalase andmed. Arvestades, et mujal maailmas pole midagi sellist nii lühikese aja jooksul varem tehtud ja aega planeerimiseks ning kõikide vajalike süsteemide ettevalmistamiseks peaaegu polnud, võis seda nimetada väga keeruliseks ettevõtmiseks. Aasta lõpuks koguti 105 000 geeniproovi.

Kampaaniaga saavutati üle 600 kajastuse Eesti meedias. Ületati ka rahvusvaheline uudiskünnis – projekti kajastasid näiteks New Scientist, Daily Mail, Guardian, The Independent. Valmisid dokumentaalfilmid ja teleuudised Hollandi avalik-õiguslikus televisioonis, Soome TV3-s, Rootsi ja Läti televisioonis.

Vabariigi Valitsus otsustas projekti jätkata, eraldades raha veel 50 000 geenidoonori kaasamiseks 2019. aastal ja taotledes Euroopa Regionaalarengu Fondist raha geeniinfo meditsiinis kättesaadavaks tegemiseks vajalike IT-süsteemide väljaarendamiseks.

Lisainfo: Lisanna Semilarski, Eesti geenivaramu kommunikatsiooniassistent, 5550 0533, lisanna.semilarski@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja