Eesti geneetikud kogunevad Rakveres aastakonverentsiks

16.-17. novembril toimub Rakveres Eesti inimesegeneetika ühingu aastakonverents, mis koondab geneetikateadlasi ning –huvilisi mitmest Eesti nurgast.

Ühingu 2017.a. aastakonverents on Eesti geneetikute ja molekulaarbioloogide iga-aastane kokkutulek, üks kahest valdkonna aasta suursündmusest. Nagu aastakonverentsidel tavaks, on vastavalt teemaderingile kutsutud osalema arvukalt erialaspetsialiste Eestist, kes annavad ülevaate nii rahvusvahelistes kui ka kohalikes geneetikateadustes ning lähedalt seotud valdkondades toimuvast.

Käesoleval aasta ettekanded on seotud nii inimese- ja bakterigeneetikaga, lisanduvad veel loengud molekulaar- ja viljakusmeditsiini, immunoloogia, vana DNA uuringute ja sünteetilise bioloogia teemadel. „Aastakonverentside traditsiooniks on saanud, et ettekanded, välja arvatud väliskülalise plenaarloeng, peetakse eesti keeles, mis on väga oluline meie oma teaduskeele arengu seisukohalt,“ sõnas ühingu president Ants Kurg.

Tänavuse plenaarloengu teemal „Rakust organismini“ peab Dr. Hannu Sariola, kes on Helsingi ülikooli haigla lastepatoloogia osakonna peaarst ja Helsingi ülikooli arengubioloogia professor. Eestist on esinejaid tulemas Tartu ülikoolist ning kliinikumist ja Tallinna tehnikaülikoolist.

Alates 2008-ndast aastast annab Eesti inimesegeneetika ühing igal aastal välja ka geneetiku elutöö preemia, et tunnustada teadlasi nende panuse eest Eesti geneetika edendamises. “Elutöö Geneetikuna” preemia kandidaat on andnud teadlasena olulise panuse Eesti geneetikateaduse arengusse, on olnud väljapaistev õppejõud või arst. Auhinna laureaat kuulutatakse konverentsi raames välja 16. novembri õhtul.

Eesti inimesegeneetika ühing on asutatud aastal 2000 ning tänavune konverents on juba 19. omataoline. Üritusel osaleb sel aastal üle 200 inimese ning esindatud on nii teadlased, arstid kui tudengid.

Konverentsi programmiga saab tutvuda kodulehel.

Lisainfo: Maarja Kõiv, Eesti Inimesegeneetika Ühingu sekretär, 5229126, maarjakoiv@gmail.com