EESTI KOOLINOORTE ESINDUS NAASEB LÕUNA-KOREAS SOULIS TOIMUNUD 38. RAHVUSVAHELISELT KEEMIAOLÜMPIAADILT 3 MEDALIGA

38. rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil hõbemedali võitnud Eesti võistkonna noorim, tänavu Talinna Reaalkooli 10. kl lõpetanud Andres Laan on rahvusvahelistel olümpiaadidel medalitega pärjatud juba mitmel korral: 2005. aastal keemias pronksmedal, aasta varem loodusteaduste olümpiaadil Eesti võistkonnas võistkondlik hõbemedal, lisaks tänavune suveräänne esikoht Balti keemiaolümpiaadilt.

4-liikmelise võistkonna ülejäänud 3 liiget olid sel aastal tütarlapsed: äsja gümnaasiumi lõpetanud Elo Sõnajalg (Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium), Irina Tarassova (Narva Pähklimäe Gümnaasium) ja Eliko Tõldsepp (Rakvere Reaalgümnaasium). Kaks viimatinimetatut pärjati rahvusvahelisel olümpiaadil pronksmedalitega.

Eesti on iseseisva võitkonnaga rahvusvahelistel keemiaolümpiaadidel osalenud alates 1994. aastast, medaliteta pole tagasi tuldud ühelgi aastal. Käesoleval aastal olid meie noortega võistlustules nende eakaaslased 67-st maailma riigist. Rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil tuleb õpilastel lahendada nii teooria- kui ka eksperimentaalseid ülesandeid.

Võistkond valiti välja Eesti koolinoorte keemiaolümpiaadil ja TÜ Teaduskooli korraldataval lahtisel keemiavõistlusel parimaid tulemusi saavutanud kandidaatide hulgast. Võistkonna ettevalmistus toimus TÜ Teaduskooli juures koostöös TÜ keemiaosakonnaga.

Võistkonna osalemist olümpiaadil toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu Kultuurkapital, Narva ja Rakvere linnavalitsused, Eesti Gaas, Baltika ja mitmed teised ettevõtted.

Võistkond saabub Frankfurdi kaudu Tallinna lennuväljale kolmapäeva, 12. juuli öösel orienteeruvalt kell 1.30.

38. rahvusvahelise keemiaolümpiaadi koduleht

Eesti võistkonnad rahvusvahelistel olümpiaadidel