Eesti-Läti energiatõhusa ehituse ühisprojekt võtab otsad kokku

Sel reedel, 17. juunil toimub Riias poolteist aastat väldanud Eesti-Läti energiatõhusa ehituse ühisprojekti "Active Through Passive" lõpuseminar, kus võetakse kokku projekti raames toimunud koolituste ja seminaride tulemused ning tutvustatakse temaatilist veebiportaali ja e-raamatut.

Projekti raames on mullu oktoobrist selle aasta aprillini Valgas korraldatud huvilistele tasuta 3-päevaseid kursusi, kuidas võimalikult energiasäästlikke maju ehitada. Kokku osales kursustel ligi sada inimest nii Eestist kui Lätist. Samuti toimusid Tartus ja Riias mitmed ühepäevased seminarid, kus peaesinejaiks olid energiatõhusa ehituse tippspetsialistid, nagu Hans Eek (Rootsi), Mario Bodem (Saksamaa) ja Karl Viriden (Šveits).

Projekti juhtpartneri, Valga Linnavalitsuse, projektijuhi Meelis Linnamäe sõnul on projekt näidanud, et huvi passiivmaja tehnoloogia vastu on väga suur mõlemas riigis. "Eesti ja Läti on väga sarnaste ehitustraditsioonide ja kliimaga, mistõttu saame
kasutada sarnaseid tehnilisi näidislahendusi. Saadud teadmiste abil ehitame lähitulevikus säästlikumaid ja mugavamaid lasteaedu, koole, büroosid, haiglaid ja elamuid," ütles Linnamägi.

"Active Through Passive" (e.k. "Jätkusuutlike ja madala energiatarbega hoonete ja rajatiste kasutamise arendamine Lätis ja Eestis") on Eesti-Läti ühisprojekt, mida rahastab Euroopa Liit läbi Eesti-Läti programmi. Projekti eesmärk on energiasäästlikkus ning madala energiatarbega tehnoloogiate kasutamine ehituses, mille läbi saaks panustada Eesti ja Läti sõltumatusesse energiaimpordist.

Projektiga soovivad korraldajad tõsta avalikkuse teadlikkust energiasäästlikest hoonetest, koolitada kohalikke spetsialiste energiasäästliku ehituse alal ning luua vastav Eesti-Läti koostöövõrgustik. Projekt kestab augustini 2011.

Lisainfo: Helen Hirv, projekti koordinaator, tel 737 4812, helen.hirv@ut.ee

Anneli Miljan