Eesti maksusüsteemi arendamise kaasamõtlejad kohtuvad maksupoliitika debatil

Reedel, 23. jaanuaril kell 14-15.30 toimub Tartu ülikooli majandusteaduskonnas (Narva mnt 4-A314) debatt maksupoliitika teemadel. Efektiivsema maksupoliitika otsingutel on neli majandusvaldkonna aktiivset kaasamõtlejat.

Eesti maksupoliitika teemadel arutlevad muutuste vajadust rõhutanud ettevõtja Indrek Neivelt ja endine rahandusminister Aivar Sõerd. Akadeemilist vaadet avavad TÜ majandusteaduskonna majandusteooria dotsent Viktor Trasberg ning doktorant Allan Teder. Diskussiooni juhib makroökonoomika professor Raul Eamets.

Majandusvaldkonna ekspertide fookus on langenud maksupoliitikale just tänu tulevastele riigikogu valimistele. „Üle pika aja on riigikogu valimistel teemaks põhimõttelisemad maksupoliitilised valikud,“ tõdes professor Raul Eamets.

Sellest tulenevalt arutlevadki osapooled, mis on kõige pakilisemad asjad, mida Eesti maksusüsteemis esmajärjekorras muutma peaks ning esitavad oma seisukoha rikkuse vs tööjõu maksustamise osas. Samuti lahatakse, kas ettevõtte tulumaksustamises oleks vaja mingeid muudatusi ning milliseid võimalusi nähakse maksubaasi laiendamisel.

Debatt on kõigile huvilistele kohapeal avatud. Arutelu otseülekannet saab jälgida UTTV vahendusel (www.uttv.ee).

Lisainfo: Krista Jaakson, majandusteaduskonna õppeprodekaan ja juhtimise teadur, tel: 737 6367, e-post: krista.jaakson@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja