Eesti naasis rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt pronksmedaliga

23.–30. septembrini kestnud rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil Itaalias võitis Eesti meeskonnas parimana pronksmedali Hugo Treffneri gümnaasiumi lõpetanud Jaagup Repän.

Lisaks Repänile osalesid olümpiaadil Eesti võistkonnas ka napilt aurahata jäänud Janno Veeorg, Andres Erbsen ja Simmo Saan.

Informaatikaolümpiaadil võistlevad keskkooliõpilased arvutiprogrammide koostamises. Võistlus toimub kahel päeval, kummalgi päeval tuleb viie tunni jooksul koostada programmid kolme žürii poolt ette valmistatud ülesande lahendamiseks.

Hindamisel arvestatakse programmi korrektsust (st programmi leitud vastuste õigsust) ja efektiivsust ehk programmi töötamise kiirust ja mälumahtu.

Kokku osales võistlusel 314 õpilast 81 riigist, Eesti võistkonda juhendasid Eesti informaatikaolümpiaadi žürii liikmed Ahto Truu ja Indrek Jentson.