Eesti noored pälvisid rahvusvaheliselt keemiaolümpiaadilt pronksmedalid

Täna jõudis Moskvast koju 45. rahvusvaheliselt keemiaolümpiaadilt Eestit esindanud võistkond. 14.-23. juulini toimunud võistlusel osalesid õpilased 77 riigist.

Eesti õpilaste juhendajatena olid kaasas TÜ dotsent Uno Mäeorg ja teadur Anneli Kruve. Nende sõnul oli seekordne olümpiaad oma keeruliste ülesannetega senitoimunutest üks raskemaid. Siiski olid Eesti võistkonna saavutused väga head. Tallinna reaalkooli õpilased Maria Krajuškina ja Uku Erik Tropp ning Lona-Liisa Sutt Miina Härma gümnaasiumist said oma tulemuste eest pronksmedalid. Neljas võistleja, Mihkel Kotli Tallinna reaalkoolist pälvis hea esinemise eest aukirja.

Järgmine rahvusvaheline keemiaolümpiaad toimub 2014. aasta suvel Vietnamis, Hanois.

Eesti võistkondade ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel olümpiaadidel koordineerib TÜ teaduskool ning rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Täpsem info: Uno Mäeorg, tel: 737 5243, 56238397, e-post: uno.maeorg@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja