Eesti olümpiaadiedu jätkub – keemiaolümpiaadilt neli pronksi

Eesti õpilaste edu rahvusvahelistel olümpiaadidel jätkub – esmaspäeval Washingtonis lõppenud 44. ülemaailmselt koolinoorte keemiaolümpiaadilt naaseb TÜ teaduskoolis ettevalmistuse saanud võistkond koju 4 pronksmedaliga, medalid said kõik meie võistkonna õpilased.

Marylandi ülikoolis 20.–30. juulini toimunud olümpiaadil osalesid noored keemikud 72st riigist.

Eesti võistkonda kuulusid sedakorda Eva-Lotta Käsper, kes sel aastal lõpetas Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Lona-Liisa Sutt Miina Härma Gümnaasium 11. klassist, Tallinna Reaalkooli äsjane lõpetanu Taivo Pungas ja sama kooli 11. klassi õpilane Jaan Toots, kes sel hooajal on juba võitnud kuldmedali nii rahvusvaheliselt bioloogia kui füüsika olümpiaadilt.

Kõik Eesti võistkonna liikmed on varasemate rahvusvaheliste võistluste kogemusega. Eva-Lotta Käsper kuulus Eesti esindusse bioloogiaolümpiaadil (hõbemedal) ja sõidab kohe lingvistikaolümpiaadile Sloveenias, Taivo Pungas ja Loona-Liisa Sutt on aga varem esindanud Eestit ülemaailmsel loodusteaduste olümpiaadil.

Võistkonna esindajad rahvusvahelises žüriis olid Uno Mäeorg (Tartu Ülikooli dotsent) ja

Anneli Kruve (Tartu Ülikooli teadur).

Olümpiaadist osalejatele saatis oma tervituse ka USA president Barak Obama: https://www.icho2012.org/Catalyzer3.pdf

IChO koduleht: www.icho2012.org

Eesti võistkondade osalemist ja ettevalmistamist rahvusvahelisteks olümpiaadideks korraldab ja koordineerib TÜ teaduskool, finantseerib haridus- ja teadusministeerium. Noori keemikuid on järjepidevalt toetanud ka Eesti Gaas, Silmet, Yoga, Baltika Grupp jt.

Lisainfo: Uno Mäeorg, TÜ dotsent, keemiaolümpiaadi võistkonna esindaja rahvusvahelises žüriis, uno.maeorg@ut.ee, 56 930 977

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja