Eesti õpilased esinesid edukalt rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil

21.-23. mail toimus Kreekas Ateenas XVIII rahvusvaheline filosoofiaolümpiaad, kus Eesti esindajad saavutasid silmapaistvaid tulemusi.

Eestit esindasid Anna Smertina Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja Paul Kuuse Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, kes saavutasid aprillis toimunud riiklikus lõppvoorus vastavalt esimese ja teise koha.

Olümpiaadi ainus ülesanne oli neljatunnine võõrkeelse filosoofilise essee kirjutamine. Õpilased said valida nelja teema vahel, millest kolm kaldusid poliitikafilosoofiasse. Anna Smertina kirjutas inimõiguste teemal ning Paul Kuuse inimloomuse seosest seaduse ja õiglusega. Mõlema Eesti võistleja töö märgiti ära (honourable mention), varemalt on selle tulemuse saavutanud vaid üks Eesti võistleja.

Medaleid jagatakse filosoofiaolümpiaadil vähe, sel aastal kokku vaid 6. Kuldmedali pälvis seekord õpilane Sloveeniast. Kokku osales rahvusvahelisel võistlusel 52 võistlejat 23 riigist üle maailma.

Rahvusvahelist filosoofiaolümpiaadi organiseerib Fédération Internationale des Sociétés de Philosophie (FISP) ning korraldamist toetab UNESCO. Lisaks võistlusesseele on olümpiaadi programmis alati oluline koht õpilastele suunatud loengutel ja ümarlaudadel ning kultuuripärandiga tutvumisel.

Eesti õpilaste osalemist rahvusvahelistel olümpiaadidel koordineerib Tartu Ülikooli teaduskool ning finantseerib Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:
Leo Luks, filosoofiaolümpiaadi kontaktisik, tel 55 914 502, e-post leoluks@hot.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja