Eesti õpilased on loodusteadustes Euroopa parimad

Võistkond koosseisus Taavi Pungas (Tallinna Reaalkool), Katrin Kalind (Hugo Treffneri Gümnaasium) ja Stanislav Zavjalov (Narva Humanitaargümnaasium) pälvis 19 riigi võistkondade seast kuldmedali ja kristalse rändkarika. Hõbemedaliga lõpetas olümpiaadi teine Eesti võistkond koosseisus Roland Matt (Hugo Treffneri Gümnaasium), Harri Parker (Nõo Reaalgümnaasium) ja Uku Laur Tali (Tartu Kommertsgümnaasium). Võistkondi saatsid juhendajad Karin Hellat, Timo Kikas ja Illar Leuhin TÜ Keemia Instituudist.

Tasemel teadmisi tuli võistlejatel näidata füüsikas, keemias, ökoloogias jm loodusainetes. Esimest korda EUSO ajaloos toimus ökoloogia laboritöö raames ka reaalne välitöö. Ökoloogiline teema oli ülesande sisuosas oskuslikult seotud laboritööga biokeemiast, kus tuli tegeleda kromatograafia ja muu põnevaga. Praktika teine päev oli veidi enam seotud füüsika ja keemiaga, kusjuures võistlejatel tuli endil konstrueerida päikeseelement ning mõõta selle tootlikkus.

Võistlejate ettevalmistamist koordineeris TÜ Teaduskool ning osalemise võistlusel rahastas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Illar Leuhin 7375082