EESTI ÕPILASED NAASESID RAHVUSVAHELISELT BIOLOOGIAOLÜMPIAADILT KAHE MEDALIGA

"Võistlusülesannete raskusklass ületab rahvusvahelistel olümpiaadidel kaugelt kooli bioloogia ainekava, paljusid olümpiaadil õpilastelt küsitud teemadest õpetatakse tavaliselt kõrgkoolis," kiitis Eestit esindanud õpilaste tublidust TÜ Teaduskooli direktor Viire Sepp.

Bioloogiaolümpiaadil osalesid õpilased ligi 50 riigist ning Eestit esindasid ka Kai Tiitsaar Hugo Treffneri Gümnaasiumist ja Sirgi Saar Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist. Võistkonna juhtidena osalesid rahvusvahelise žürii töös TÜ vanemteadur Dina Lepik ja AS Quattromed teadusdirektor Tiit Talpsep.

Pärast olümpiaadi avanes õpilastel võimalus teha ringsõit Argentiina ja Brasiilia piiril asuvas Iguazu rahvuspargis, käidi rännakul vihmametsas ja tutvuti Argentiina pealinna Buenos Airesega.

Olümpiaadiks valmistuti aasta jooksul TÜ Teaduskooli kursustel ning õpilased läbisid ka kahenädalase treeningu, mille viisid läbi TÜ bioloogia-geograafiateaduskonna õppejõud ja teadlased.

Võistkonna osalemist olümpiaadil toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna, Tapa ja Kuressaare linnavalitsus, Tartu Kultuurkapital ja mitmed biotehnoloogiaettevõtted.

Rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi ametlik koduleht: www.ibo2006.org.ar
Lisainfo: Tiit Talpsep, tel 524 2713, Dina Lepik, tel 5567 1175