Eesti õpilased tõid rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt kaks pronksmedalit

Tallinna reaalkooli õpilane Andres Unt ja Tartu kesklinna kooli õpilane Toomas Tennisberg võitsid pronksmedalid 26. juunist 2. augustini Almatõs Kasahstanis toimunud rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt.

Rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil tuli kahel päeval kirjutada kokku kuus arvutiprogrammi, mis lahendavad algoritmilise iseloomuga ülesandeid.

Sel aastal olid ülesannete seas näiteks õpilaste optimaalne jagamine õppeprojektide vahel, mängukaartide sorteerimine tingimustes, kus keegi neid samal ajal jälle segi ajab ning maakaardilt „keskuste“ ehk kõige paremini ühendatud linnade leidmine puuduliku info põhjal.

Võistlusest võtsid osa 84 riigi esindajad. Eesti võistkonda kuulusid:

Andres Unt Tallinna reaalkoolist
Oliver Nisumaa Tallinna reaalkoolist
Toomas Tennisberg Tartu kesklinna koolist
Simmo Saan Hugo Treffneri gümnaasiumist

Tänavu oli olümpiaadil edukaim Jeehak Yoon Lõuna-Koreast, kes sai ainsana maksimaalsed 600 punkti. Meie parimana sai Andres Unt 253 punkti. Talle järgnesid Toomas Tennisberg 187, Simmo Saan 132 ja Oliver Nisumaa 117 punktiga.

Õpilasi saatsid võistkonna juhendajatena Tartu ülikooli teadur Konstantin Tretjakov ja isePankur AS süsteemiarhitekt Targo Tennisberg.

Eesti õpilaste lähetamist võistlusele rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tartu ülikooli teaduskool.

Võistlust korraldas Kasahstani haridusministeerium.

Lisainfo: Targo Tennisberg, isePankur AS süsteemiarhitekt, e-kiri: targo.tennisberg@bondora.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja