Eesti õpilased tõid rahvusvaheliselt informaatikaolümpiaadilt kolm pronksi

1.–8. septembrini Jaapanis toimunud 30. rahvusvahelisel informaatikaolümpiaadil näitas Eesti võistkond ühtset taset: Martin Širokov, Richard Luhtaru ja Toomas Tennisberg naasevad koju pronksmedalitega.

Eesti noortel oli Tsukuba linnas kaks võistluspäeva. Kummalgi neist anti kolm ülesannet, mille lahendusena tuli esitada arvutiprogrammid. Lahenduste hindamisel võeti arvesse nii nende korrektsust (programmide väljastatud vastuste õigsust) kui ka efektiivsust (programmide tööaega ja mälukasutust).

Võistlusest võtsid osa 87 riigi esindajad. Igast riigist võis osaleda kuni neli õpilast. Eesti võistkonda kuulusid Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassi õpilased Richard Luhtaru ja Toomas Tennisberg, Tallinna Tehnikagümnaasiumi 12. klassi õpilane Martin Širokov ning Sauga põhikooli 9. klassi õpilane Andres Alumets. Eesti võistkonda saatsid juhendajatena Guardtime AS-i tarkvaraarhitekt Ahto Truu ja TÜ magistrant Sandra Schumann.

Võistluse absoluutvõitjaks tuli USA esindaja Benjamin Qi. Eesti võistlejatest teenisid nii Martin Širokov, Richard Luhtaru kui ka Toomas Tennisberg pronksmedali. „Martinil jäi hõbedane autasu vaid kahe punkti kaugusele,“ täpsustas Ahto Truu.

Eesti õpilaste sooritust hinnates ütles Truu: „Teise võistluspäeva ülesanded olid esimese omadest selgelt raskemad. Seda arvestades on rõõmustav, et peaaegu kõik meie võistlejad suutsid teisel päeval oma positsiooni esimese päevaga võrreldes parandada.“

Eesti õpilaste lähetamist rahvusvahelistele võistlustele rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning korraldab TÜ teaduskool. Võistluse korraldas paljudest asutustest koosnev konsortsium, mille tegevust koordineerib Jaapani olümpiaadikomitee.

Lisateave:
Ahto Truu, Eesti informaatikaolümpiaadi žürii liige, ahto.truu@ut.ee, 517 5876