Eesti õpilased tõid rahvusvaheliselt matemaatikaolümpiaadilt 3 diplomit

Diplomid said Rauno Siinmaa (Pärnu Koidula Gümnaasium), Kairi Kangro (Hugo Treffneri Gümnaasium) ja Andre Tamm (Tallinna Reaalkool), sealjuures Rauno ja Kairi tulemust jäi pronksmedalist lahutama ainult 1 punkt.

Eesti võistkonda kuulusid ka Paavo Parmas (Gustav Adolfi Gümnaasium), Aleksandr Šved (Tallinna Tõnismäe Reaalkool) ja Heino Soo (Hugo Treffneri Gümnaasium).

Rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil toimub lahendamine kahel päeval, kummalgi päeval lahendatakse nelja ja poole tunni jooksul kolm rasket ülesannet. Olümpiaadil osales 565 noort matemaatikut 104 riigist – esmakordselt rahvusvaheliste aineolümpiaadide ajaloos ületas osavõtvate maade arv saja piiri.

51. rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad leiab aset juulis 2010 Kasahstani pealinnas Astanas.

Eesti võistkondade ettevalmistamist ja osalemist rahvusvahelistel olümpiaadidel korraldab TÜ Teaduskool ning finantseerib haridus-ja teadusministeerium.

Rahvusvahelise matemaatikaolümpiaadi koduleht: www.imo2009.de
Eesti võistkonnad rahvusvaheliste olümpiaadidel: http://www.teaduskool.ut.ee/2559

Karin Volmer
pressiesindaja