Eesti õpilased tõid ülemaailmselt informaatikaolümpiaadilt kolm pronksmedalit

Sel nädalal peeti Austraalias Brisbane'i linnas Queenslandi ülikoolis ülemaailmset informaatikaolümpiaadi, kus üksteiselt võtsid mõõtu 4-liikmelised õpilaste võistkonnad 77 riigist.

Eestit esindasid Tartu ülikooli teaduskooli koordineerimisel Andres Erbsen, Janno Veeorg, Oliver-Matis Lill ja Jaan Toots (Tallinna reaalkooli õpilased) Eesti informaatikaolümpiaadi žürii liikmete Ahto Truu ja Heno Ivanovi juhendamisel.

Informaatikaolümpiaadil võistlevad kooliõpilased arvutiprogrammide koostamises. Lahenduste hindamisel võetakse arvesse nii nende korrektsust (programmide leitud vastuste õigsust) kui ka efektiivsust (programmide töötamise kiirust ja mäluvajadust).

Kaksikvõidu võtsid traditsiooniliselt tugeva Hiina esindajad Lijie Chen ja Mingda Qiao. Ka meie koondise tulemustega võib igati rahule jääda: Andres, Janno ja Jaan teenisid igaüks pronksmedali; ainsana medalita jäänud Oliver-Matisel on võistkonna noorimana võimalus järgmisel aastal oma tulemust parandada.

Võistlus toimus kahel päeval, kummalgi päeval anti lahendamiseks kolm ülesannet.

Lisainfot võistluse kohta ja detailsed tulemused on nähtavad veebilehtedel www.ioi2013.org ja live.ioi2013.org.

Eesti õpilaste osalemist rahvusvahelistel olümpiaadidel rahastab haridus- ja teadusministeerium, informaatikute sõitu toetas ka GuardTime AS. Võistkonna osalemist olümpiaadil koordineeris Tartu ülikooli teaduskool.

Lisainfo: Ahto Truu, tel: 5175876, e-post: ahto.truu@ut.ee

Virge Tamme