Eesti planeerijad peavad Tartus aastakonverentsi

2.-3. novembril 2017 toimub kolmas Tartu planeerimiskonverents, mille peateemaks on tänavu eetika ning kommunikatsioon planeerimises.

Planeerimine on tänu ühiskonna demokratiseerumisele ja uutele meediumitele järjest avatum. Erinevate gruppide huvide ja arvamuste risttules seisab planeerija üha sagedamini dilemma ees: kas teha hea tulevikumuutusi arvestav või huvigruppide soovidega kohanduv planeering. Erimeelsuste lahendamisel saab määravaks õigeaegne kommunikatsioon.

„Just suurte objektide planeerimisel on viimasel ajal probleemiks olnud puudulik kommunikatsioon, kus õigeaegselt informeerimata jäetud huvigrupid hakkavad levitama sotsiaalmeedias pooltõdesid. Tekkinud valearusaamadega kaasnevad emotsioonid ja tulemused võivad ühiskonnale vägagi kalliks maksma minna. Konverentsil arutame, kuidas planeerijad saaks sedasorti olukordi edaspidi vältida, ilma, et peaks vastuollu minema oma eetiliste tõekspidamistega,“ sõnas korraldustoimkonna liige, TÜ regionaalplaneerimise dotsent Garri Raagmaa.

Reedese konverentsipäeva peaesineja on riigihalduse minister Jaak Aab. Käsitletakse haldusreformiga kaasnevaid muutusi planeerimises. Kes võtab üle maavanema senise vahemehe rolli? Kas ja milleks on tulevikus vaja maakonnaplaneeringut? Kuidas koostada üldplaneeringut kui vald on nüüd üle 10 korra suurem? Vastust otsitakse nendele ja veel paljudele teistele küsimustele. Jutuks tulevad valdkonna firmade koostöö edendamine ja teadustöö tulemused, toimub ka URBACT ja ESPONi programmide erisessioon Euroopa Liidu algatuste ja võimaluste tutvustamiseks.

Konverentsi korraldavad Eesti planeerijate ühing ja Tartu ülikool ning toetavad Eesti biokeskus, URBACT, rahandusministeerium, Tallinna ülikool, Eesti maaülikool ja Tallinna tehnikaülikool. Registreerunud on enam kui 260 osalejat ettevõtetest, omavalitsustest, ülikoolidest ja riigiasutustest.

Ühel konverentsil arutatavatest teemadest, Põhja-Tallinna arendamisest ning selle tagajärgedest, tegi pikema artikli ja ERR Novaator.

Lisainfo: Garri Raagmaa, TÜ regionaalplaneerimise dotsent, 527 8899, garri@ut.ee
Heiki Kalberg, Eesti planeerijate ühingu juhatuse esimees, 509 1874, heiki@artes.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli pressinõuniku assistent