Eesti teaduse edulood jõuavad Science Businessi vahendusel välishuvilisteni

Tartu Ülikool levitab koostöös Eesti Teadusagentuuriga oma teadust rahvusvahelistes kanalites. Ettevõtjaid, ülikoole ja teaduspoliitika kujundajaid ühendav võrgustik Science Business avaldab aasta jooksul kokku 12 Eesti teaduse edulugu.

Esimene artikkel  „The New Algae Alchemists“ tutvustab Tartu Ülikooli teadlaste rakendatavat tehnoloogiat, mis lubab mikrovetikate abil muuta süsihappegaasi hapnikuks efektiivsemalt kui seda suudavad teha maapealsed taimed.

„Koostöös teadusasutustega oleme otsinud võimalusi Eesti teaduse nähtavuse suurendamiseks meie rahvusvahelises kuvandis. Aasta tagasi alustasime koostööd üleilmse teadusuudiste portaaliga EurekAlert, mis vahendab teadusuudiseid enam kui 12 000 maailma ajakirjanikule. Science Businessi võrgustik võimaldab aga jõuda ka ettevõtjate ja poliitikuteni,“ selgitas teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

Science Business on enam kui 19 000 uudiskirja liitujaga Euroopa juhtiv teaduse ja innovatsiooni kogukonnale spetsialiseerunud uudiste ja analüüside pakkuja ning koondab kolme valdkonda: tööstus, teadus ja poliitika.

Artiklite ilmumist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond läbi Research in Estonia algatuse.

Lisateave: Randel Kreitsberg, TÜ teaduskommunikatsiooni peaspetsialist, 522 9383, randel.kreitsberg@ut.ee