Eesti teaduste akadeemia nimetas Tartu ülikoolist kaks uurija-professorit

Eesti teaduste akadeemia juhatuse 17. detsembri istungi otsusega allkirjastasid 16. jaanuaril rektor professor Volli Kalmu kabinetis uurija-professori lepingu Tartu ülikooli professor Rein Ahas ja vanemteadur Anu Realo.

2012. aastal valiti perioodiks 2013-2015 kolm uut uurija-professorit:  Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi professor Rein Ahas, Tartu ülikooli psühholoogia instituudi vanemteadur Anu Realo ning Tallinna tehnikaülikooli geenitehnoloogia instituudi professor Tõnis Timmusk.

Iga kolme aasta tagant välja kuulutatav uurija-professori ametikoht võimaldab teadus- ja arendusasutuses või ülikoolis uuringuid juhtival ning doktorante juhendaval tunnustatud teadlasel  keskenduda teadusuuringutele.

Uurija-professoriks saavad kandideerida isikud, kellel on Eesti doktorikraad või sellele vastav välisriigi akadeemiline kraad, kes on töötanud vanemteaduri või ülikooli professorina kokku vähemalt kümme aastat ning kelle juhendamisel on kaitstud doktoriväitekirju. Uurija-professoriks kandideerijalt nõutakse jätkuvat rahvusvahelisel tasemel teadustööd ja edukat uurimistoetuste täitmist.

Uurija-professori lepingu allkirjastamine toimus 16. jaanuaril kell 14.00 Tartu ülikooli rektori kabinetis. Lepingu allkirjastavad Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm, Eesti teaduste akadeemia president Richard Villems ning uurija-professorid Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi professor Rein Ahas ja Tartu ülikooli psühholoogia instituudi vanemteadur Anu Realo.

Uurija-professoreid valitakse aastast 2002. Varasemate uurija-professori tiitli saajatega saab tutvuda Eesti teaduste akadeemia kodulehelt.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja