EESTI TELEVISIOONIS ALGAS ÜLIKOOLI TEADUSSAADETE SARI

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41267","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Eetris olnud saateid saab vaadata ülikooli videoveebist.

Sari toob vaataja ette põnevaid lugusid sellest, mida pakuvad teadus ja tehnoloogia paljude aktuaalsete probleemide lahendamiseks, millega Eesti riigil ja kogu rahval tuleb kas nüüd või hiljemalt lähiaastail kokku puutuda. "Bionina" tõestab, et teadlased tegelevad paljude väga tõsiste ja kogu ühiskonda puudutavate probleemidega ning seda siinsamas Eestis.

Tegemist on mahukaima Eestis toodetud teadussaadete sarjaga, mis on ETV eetris kogu sügishooaja 2006. Sari koosneb 15 saatest, milles 12 tutvustatakse Tartu Ülikooli ning kolmes Eesti Maaülikooli teadlaste põnevamaid uurimisprojekte.

Saadetest saab vastuse, kuidas hakkab HIV-positiivsete arvukus meie kõigi elu-olu juba lähiaastail mõjutama ning missugused on võimalused see laine üle elada. Uneuurijate käest kuuleme, kuidas saab nende teadustöö abiga vähendada liiklusõnnetuste arvu; geoloogid seletavad, mida peaks tegema, et praeguste naftamagnaatide asemel maailmavalitsejaiks pürgivad veemagnaadid oleksid eesti soost; linnuteadlased ja sotsioloogid vaevad iibelanguse põhjusi võrreldes inim- ja linnuperesid ning jõuavad hoopis teistsugustele järeldustele, kui poliitikud meedias seni välja pakkunud on. Loomateadlastelt saab kuulda, kuidas "konstrueeritakse" lehma, kelle piimast saab teha südamehaigusi ravivat vahukoort jne.

Sarja toodab OÜ Haridusmeedia. Saadete valmimist toetavad Euroopa Liidu tõukefondid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse vahendusel.

"Bionina" kordussaated on Eesti Televisiooni eetris teisipäeval kell 14.00 ja neljapäeva hilisõhtul.

Lisainfo: Tiina Kangro, Haridusmeedia, tel 501 3417, www.vedur.ee

Liina Jürgen