Eesti ühines TÜ juhtimisel Euroopa siirdemeditsiini taristuga

Eesti on ühinenud Euroopa akadeemiliste teadusasutuste konsortsiumi EATRIS-ega, mis hõlmab endas tipptasemel taristu ja kompetentsuse siirdemeditsiini valdkonnas.

Eesti osalemine EATRIS-es on otseselt seotud Tartu ülikooli poolt koordineeritava riikliku siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskuse (SIME) tegevusega. SIME eesmärk on luua rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline keskkond erinevate arstiteaduslike uuringute läbiviimiseks Eestis ning toetada läbi teadustulemuste kiire ja efektiivse rakendamise tervise ja elukvaliteedi parandamist. EATRIS näeb SIME-t ühe tugevaima kompetentsikeskusena transgeensetel tehnoloogiatel baseeruvate loommudelite, fenotüpiseerimise ja in vivo visualiseerimise valdkonnas.

Osalemine Euroopa siirdeuuringute institutsioonide tippkvaliteediga konsortsiumis võimaldab juurdepääsu parimale saadaolevale oskusteabele, innovatsioonile ning tehnoloogiale siirdemeditsiini valdkonnas. EATRIS ERIC-us osalemine avab SIME Euroopa partneritele ja ettevõtetele, kes otsivad tellimustöid ning annab parema võimaluse osaleda erinevates EATRISe juhitud projektides, mida rahastavad ravimifirmad, sihtasutused.

EATRIS-e missioon on teadusavastuste efektiivsem rakendamine praktilises meditsiinis, parandamaks inimeste tervist ja elukvaliteeti. Alates 7. novembrist on EATRIS ametlik Euroopa teadusuuringute infrastruktuuri konsortsiumi (ERIC) projekt. EATRIS ERIC-us osalemine on ainulaadne võimalus Eesti teadlastele tõsta rahvusvahelist usaldusväärsust farmaatsiasektoris ja saavutada ligipääs suurte ravimifirmade teadustellimustele.

EATRIS-e riiklik teaduskoordinaator Eestis on Tartu ülikooli patofüsioloogia professor Sulev Kõks.

Lisainfo: Sulev Kõks, TÜ patofüsioloogia professor, tel: +372 737 4371 , 526 3530, e-post: sulev.koks@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392