Eesti võistkonnad tõid Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadilt kaks kuldmedalit

28. aprillist 3. maini Austrias Klagenfurtis toimunud Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadil võistlesid 50 võistkonda, nende hulgas kaks Eesti meeskonda. Mõlemad Eesti võistkonnad said üldarvestuses kuldmedalid, vastavalt 5. ja 6. tulemusega.

EL-i loodusteaduste olümpiaad on kuni 16-aastastele õpilastele mõeldud võistkondlik võistlus kahe eksperimentaalse vooruga, kus on kaetud nii keemia, bioloogia kui ka füüsika ülesanded.

5. koha saavutas võistkond koosseisus Taavet Kalda Gustav Adolfi gümnaasiumist ning Kaarel Hänni ja Carel Kuusk Tallinna reaalkoolist.

6. koha võistkonda kuulusid Airon Johannes Oravas Tallinna Prantsuse lütseumist, Richard Luhtaru Miina Härma gümnaasiumist ning Hanna Maria Saik Tallinna reaalkoolist.

Eesti oli olümpiaadil esindatud suurearvulise delegatsiooniga. Lisaks võistkondadele olid toimkonnal abiks tudengitest giidid Markus Raudkivi, Enna Elismäe, Uku-Kaspar Uustalu, Iris Merilo ja Kristine Leetberg. Kõik viimatinimetatud on tegevad ka 2016. aastal 7.–14 maini Tartus toimuval Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaadil.

Juhendajatena ja rahvusvahelise žürii liikmetena olid võistkondadega kaasas Tartu ülikooli doktorandid Jörgen Metsik, Andreas Valdmann ja Andres Ainelo.

Eesti osales esmakordselt EL-i loodusteaduste olümpiaadil 2005. aastal. Medaliteta pole jäädud ühelgi aastal, absoluutvõit on koju toodud 2008. ja 2012. aastal.

Lisainfo: Andres Ainelo, e-post: andres.ainelo@ut.ee või Karin Hellat, TÜ kolloid- ja keskkonnakeemia lektor, tel: 5090991.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja