Eksperdid õpetavad noorteadlastele teaduslikku esinemisoskust

27.–29. aprillini toimub Viinistus Tartu Ülikooli, Eesti Farmakoloogia Seltsi ja Eesti Psühhiaatrite Seltsi eestvedamisel rahvusvaheline seminar, kus meie noorteadlased saavad lisaks erialastele loengutele koolitust ka oma teadustulemuste esitlemises nii kirjas kui sõnas.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38633","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Ürituse näol on tegemist traditsioonilise Euroopa Neuropsühhofarmakoloogia Kolledži (ECNP) ja Euroopa Psühhiaatriaassotsiatsiooni (EPA) seminariga, mille eesmärgiks on interaktiivne teadusliku esinemisoskuse treening sillutamaks teed tulevastele tippteadlastele ja -spetsialistidele.

TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna dekaani ja seminari ühe korraldaja professor Jaanus Harro sõnul on ülioluline, et teadlased oskaksid oma teadustööst ka haaravalt kirjutada ning rääkida. "Muidu ei saaks ju keegi nende töö tulemustest teada. Oskus oma teadmisi lihtsalt ja huvitavalt edasi anda on pea sama oluline kui sügavad erialased teadmised," ütles Harro.

ECNP 2011 Viinistu seminaril osaleb üle kolmekümne teaduri, järeldoktori ja doktorandi TÜ farmakoloogia, psühholoogia, psühhiaatria, tervishoiu ja keemia instituudist, Tallinna Tehnikaülikoolist, Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliinikust ja Lääne-Tallinna Keskhaigla neuroloogiaosakonnast.

Välisekspertidena õpetavad noorteadlasi dr. Sven Ove Ögren Rootsist, dr. Celso Arango Hispaaniast ja dr. Marion Leboyer Prantsusmaalt. Euroopa juhtivad teadlased käsitlevad seminaril eksperimentaalse psühhofarmakoloogia, psühhiaatrilise geneetika ja kliinilise psühhiaatria aktuaalseid teemasid ning teadusliku töö tulemuste esitlemist kõnes ja kirjas. Kõik osalejad esinevad enda uurimistöö ainetel.

ECNP toetab parimate ettekannete autorite osavõttu suve lõpul toimuvast kongressist Pariisis.

Rohkem infot: http://www.ecnp.eu

Lisainfo: prof Jaanus Harro, tel 51 02 798, jaanus.harro@ut.ee; Külli Jaako, TÜ farmakoloogia teadur, 737 4354, kulli.jaako@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja