Eksperdid otsivad võimalusi IKT valdkonna mõju suurendamiseks hariduses

13. ja 14. novembril kohtuvad Tartu ülikooli haridusuuenduskeskuses eksperdid TÜ-st, TTÜ-st, IT kolledžist ning välispartnerid Kreekast ja Soomest. Osapoolte eesmärk on selgitada, milliseid lahendusi ja lähenemisi tuleks rakendada üldharidus- ja kõrgkoolides, et mõjutada positiivselt IKT-ga seonduvaid hoiakuid ja teadmisi, et senisest suurem osa kodanikest seostaks oma karjääri teadlikult IKT sektoriga.

Aastajagu tehtud uurimistöö tulemusena on osapooled leidnud põhjused, mis on mõjutanud üliõpilasi minema kõrghariduse tasemel IT-d õppima ning mis neid õpingute vältel motiveerib. On leitud, et suur osa IT üliõpilasi (32,2%) on esimese aasta jooksul õpingud katkestanud, kuid katkestamise põhjused vajavad veel edasist uurimist.

Seminaril antakse ülevaade viimastest andmetest ja teguritest, mis mõjutavad väljalangemist ja uurimise tulemusena kujunenud esialgsest kontseptsioonist. Kontseptsioon sisaldab endas soovitusi õpilastele ja üliõpilastele, lapsevanematele, IT ettevõtetele, kõrg- ja üldharidusasutustele, poliitikakujundajatele jt organisatsioonidele. Just selle kontseptsiooni välja arendamine ongi projekti viimase aasta peamiseks eesmärgiks.

IKT karjäärivalikute põhjuste uuring toimub Eesti kõrgkoolide ning IT ettevõtteid ühendava Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu ühisprojektina Kreeka, Soome, Saksamaa ja Hollandi teadlaste nõustamisel Euroopa regionaalarengu fondi toel. Projekt kestab 1. aprillist 2013 31. augustini 2015.

Seminar toimub ühisprojekti „Kontseptuaalne raamistik suurendamaks ühiskonna pühendumist IKTsse: IKTga seonduvaid karjäärivalikuid motiveerivad ning IKT rakendamiseks ja arendamiseks vajalikku kompetentsust arendavad lähenemised üld- ja kõrghariduses“ raames.

Rohkem infot kogu projekti kohta leiab https://sisu.ut.ee/ikt.

Lisainfo: Margus Pedaste, Tartu ülikooli tehnoloogiahariduse professor, tel 515 6095, e-post: margus.pedaste@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392