EL-Vene suhete ekspert peab ülikoolis loengu

Reedel, 16. septembril algusega kell 9 peab TÜ Euroopa kolledžis avaliku loengu Brüsselis asuva EL-Venemaa keskuse direktor, Euroopa Poliitikakeskuse (EPC) vanemnõunik dr. Fraser Cameron. Loengus tuleb juttu Euroopa Liidu ja Venemaa suhetest.

"Euroopa Liidu ja Venemaa suhteid iseloomustavad aegunud raamistik ja pikka aega kestnud paigaltammumine - Cameroni loeng avab nii status quo põhjuseid kui ka tulevikuperspektiive," tutvustas esinejat Piret Ehin, TÜ Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskuse tegevjuht.

Dr Fraser Cameron on EL juhtivaid poliitika-analüütikuid. Omandanud magistrikraadi poliitikateadustes ja ajaloos St Andrewsi ülikoolis (1970), doktorikraadi rahvusvahelistes suhetes Cambridge’i ülikoolis (1973), töötas ta järgnevalt külalisteadlasena Hamburgi Ülikoolis ning lektorina Kenti Ülikoolis. 1975. aastal siirdus dr Cameron tööle Briti diplomaatilisse teenistusse. 1990 liitus Euroopa Komisjoniga, kus tegeles EL välissuhetega. 1991-2001 oli poliitikanõunik EL delegatsioonis Washingtonis.

Dr Cameroni peamisteks töövaldkondadeks on olnud globaalne valitsemine, Atlandi- ülesed suhted, ühine välis- ja julgeolekupoliitika, relvastuse kontroll ja Euroopa Liidu laienemine. Ta on pidanud loenguid maailma eri paigus ning ta on ka tunnustatud meediakommentaator, muuhulgas BBC nõunik ja Ühendkuningriigi valitsuse Kõrghariduspaneeli nõunik Euroopa asjades.

Loeng "Prospects for EU-Russia Relations/Euroopa Liidu-Venemaa suhete väljavaateid" on inglise keeles ja toimub 16. septembril kell 9−10.15 TÜ Euroopa kolledžis (Lossi 3-306). Kõik huvilised on oodatud.

Dr Fraser Cameron väisab Tartu Ülikooli TÜ EL-Venemaa uuringute keskuse (CEURUS) kutsel.

CEURUS koondab eri valdkondade teadlasi ja eksperte, et uurida süvitsi Euroopa Liidu ja Vene Föderatsiooni suhteid ning vastasmõjusid.

Rohkem infot: http://ceurus.ut.ee

Lisainfo: Piret Ehin, TÜ EL-Venemaa uuringute keskuse tegevjuht, tel 737 5938, piret.ehin@ut.ee

Teate edastas

Anneli Miljan