ELNETi juhatuse esimeheks valiti TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik

MTÜ Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsiumi ELNET uue esimehe Martin Halliku esmaseks tööülesandeks on läbirääkimised Haridus- ja Teadusministeeriumiga, et vältida riigi poolt teadusandmebaaside ostmiseks eraldatud raha külmutamist.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40559","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]"Minu panus ELNETi esimehena on suur tähelepanu andmebaasidele, et praeguses olukorras situatsioon teadlaste jaoks ei halveneks. Tuleb leida uusi võimalusi elektroonilise info hankimiseks," rääkis vastne ELNETi esimees Martin Hallik.

Halliku sõnul on Tartu Ülikooli osalus andmebaaside hankimisel kõige suurem. "Ehk kahju, mis võib tekkida sellest, et andmebaase enam niisugusel hulgal ei tellita, on suurim just Tartu Ülikoolile," selgitas Hallik.

ELNETi Konsortsium vastutab elektrooniliste teadusandmebaaside ühishangete eest Eesti teadusraamatukogudele ning elektroonilise kataloogi ESTER eest. Juurdepääs elektroonilistele teadusinfo andmebaasidele on Halliku sõnul alus kogu Eesti teadusele.

ELNETi Konsortsiumi juhatus eesotsas Martin Hallikuga on lahenduse leidmiseks asunud läbirääkimistesse Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Karin Volmer
pressiesindaja