EMAKEELNE ÜLIKOOL TÄHISTAB 87. AASTAPÄEVA

Aktuse avakõne peab Tartu Ülikooli rektor professor Jaak Aaviksoo ning tema järel saab sõna president Toomas Hendrik Ilves. Akadeemilise loengu peab majandusteaduskonna juhtimise professor Maaja Vadi teemal "Akadeemiline organisatsoonikultuur muutuste peeglis".

Loengule järgneb Tartu Ülikooli audoktori promoveerimine. TÜ audoktori tiitli saab David F. Karnosky ning ülikooli auliikmeks nimetatakse (postuumselt) Friedrich Fred Raimond Allik ja Helgi Nirk.Doktoridiplom antakse üle 97 Tartu Ülikooli doktorandile, mis on Eesti ühes ülikoolis läbi aegade suurim doktorikraadi saajate arv.

Kolmandat korda antakse emakeelse ülikooli aastapäevaaktusel üle Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind. TÜ Rahvusmõtte auhind on mõeldud inimesele, kes oma suulise või kirjutatud sõnaga on silmapaistvalt edendanud Eesti riiklikku ja rahvuslikku eneseteadvust. Laureaat saab auhinnaks Ilmamaa kirjastuse poolt väljaantava "Eesti mõtteloo" sarja 50 köidet ning klaasist taiese. Laureaat avalikustatakse aktusel, üle-eelmisel aastal pälvis auhinna kirjanik ja etnoloog Ilmar Talve ning eelmisel aastal helilooja Veljo Tormis.

Tervitustega esinevad aktusel ka TÜ audoktor David F. Karnosky, Tartu linnapea Laine Jänes ning ajakirjanduse eriala 2. aasta magistrant Anneli Lepp.

Õhtul jätkub rahvusülikooli aastapäev kell 17 Vanemuise 46 õppehoone eest algava tõrvikrongkäiguga. Traditsiooniline aastapäevaball algab kell 19 Vanemuise kontserdimajas, mille elegantses ja sundimatus õhkkonnas saavad kokku nii ülikooli tudengid ja vilistlased kui ka õppejõud ja töötajad. Balli läbivaks teemaks on käesoleval aastal Eesti kutseline teater 100.

Emakeelse ülikooli sünnipäev jätkub laupäeval, 2. novembril kell 17.00 Viljandi kultuuriakadeemia tudengite etnomuusika kontserdiga "Eesti ja handi unustatud viisid" ülikooli aulas.

Emakeelse ülikooli aastapäeva tähistatakse ka Tartu Ülikooli kolledžites Türil, Narvas ja Pärnus. Peale selle toimub aastapäeva ürituste raames TÜ rektorite portreede näituse avamine, TÜ Sihtasutuse stipendiumide üleandmine ja Tartu Ülikooli Tallinna päev Eesti Rahvusraamatukogus.

Eesti ülikooli 87. aastapäeva ürituste täpne kava on aadressil /5101?viewtype=event&event_id=201556.
Aktuse otseülekannet saab jälgida aadressil http://video.ut.ee

Lisainfo: TÜ avalikkussuhete spetsialist Kady Sõstar, tel 737 5685

Liina Jürgen