Erasmuse tudengid on Eestis õppimisega rahul

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38427","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Eesti on esimesel kohal tabelis, mis näitab Erasmuse programmis osalenud välistudengite rahulolu sihtriigis veedetud semestriga. Õppetööga rahulolu näitavas tabelis sai Eesti 25 riigi arvestuses kümnenda koha.

"Eesti kümnes koht välistudengite rahuolutabelis hariduse osas ei ole mitte "alles kümnes", vaid tegelikult on see väga kõrge koht, kõvasti üle keskmise," kommenteeris Taivere teist pingerida.

"Eespool on väga-väga kõvade ülikoolidega riigid. Kui meil on top 600-s üks ülikool, Tartu Ülikool ainult, siis USAs või Taanis, Iirimaal või Rootsis on tippülikoole päris-päris palju."

Keskmine rahulolu õppetööga oli erasmuslaste seas viie punkti skaalal 4,06, Eestis õppinud üliõpilastel aga 4,15. Õppekvaliteedi tabeli esikoha pälvis USA, järgnesid Taani, Šveits, Iirimaa ja Rootsi. Eesti ülikoolidest kõrgemini hinnati ka Kanada, Austria, Hollandi ja Saksamaa õppeasutusi. Samas edestas Eesti Norrat, Soomet, Suurbritanniat, Belgiat ning kõiki osalenud Ida-Euroopa riike ja Vahemeremaid.

Loe täpsemalt Postimehest.