Esimene Balti riikide tudengipäev soosib koostööd

Laupäeval, 27. oktoobril toimub Tartus ülikooli keelekeskuses esimene Balti riikide tudengipäev.

„Tudengipäev toob kokku tudengid ja õppejõud Tartu, Läti ja Vilniuse ülikoolist, kes õpivad mõne teise Balti riigi keelt ja/või kultuuri,“ räägib TÜ keelekeskuse juhataja Tiina Kattel. „Ürituse eesmärgiks on eesti, läti ja leedu keelt ja/või kultuuri õppivate tudengite ühisosa leidmine, omavahelise läbikäimise tihendamine ja võrgustiku loomine ning seeläbi tihedam koostöö teadusvallas,“ sõnab Kattel.

Kevadel 2013 on analoogne üritus kavas Riias Läti ülikoolis ning suve hakul Leedus Vilniuse ülikoolis. Sügisel 2013 toimub Balti riikide tudengite teaduskonverents Tartu ülikoolis.

Lisainfo: Tiina Kattel, Tartu ülikooli keelekeskuse juhataja kohusetäitja, tel: +372 51 601 04, e-post, tiina.kattel@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja