Esimene bioinformaatika kõrgkooliõpik avab uksed biomolekulide maailma

Esmaspäeval, 28. septembril esitletakse esimest eestikeelset geenitehnoloogia üliõpilastele suunatud bioinformaatika õpikut. Värskelt trükist tulnud kõrgkooliõpik on autori sõnul mõeldud neile, kel esialgsed teadmised biokeemiast, molekulaarbioloogiast ja geneetikast omandatud.

Kuigi õpik „Bioinformaatika“ pakub kasulikku lugemist ka teiste erialade nagu statistika, arvutiteaduste, füüsika, arstiteaduse ja ökoloogia taustaga inimestele või bioinformaatika pühapäevahuvilistele, on põhirõhk peamiselt geenitehnoloogia tudengitele mõeldes biomolekulide (DNA, RNA, valgud) järjestuste analüüsi algoritmidel ning meetoditel.

Geenitehnoloogiaga vähem kursis olevatele inimestele mõeldes on õpikusse lisatud eraldi peatükk, mis tutvustab bioinformaatika peamiste uurimisobjektide – bioloogiliste järjestuste – omadusi.

Lühidalt puudutab raamat ka bioinformaatika ajalugu ning inimesi, kel on märkimisväärne panus bioinformaatika arengusse selle teadusharu 50 aastase ajaloo vältel.

Kõrgkooliõpiku „Bioinformaatika“ esitlus toimub 28. septembril kell 16.15 Eesti biokeskuse Oomikumi hoones (Riia 23b), auditooriumis 105. Kohapeal on võimalik raamatut osta.

Ühtlasi tutvustatakse ka õpikuga seotud nutitelefonidele mõeldud mobiilirakendust, mis koondab ja seletab bioinformaatika alaseid mõisteid.

Raamat valmis programmi riikliku programmi „Eestikeelsete kõrgkooliõpikute koostamine ja väljaandmine“ toetusel.

Lisainfo: Maido Remm, õpiku autor, TÜ bioinformaatika professor, tel: 5247725, e-post: maido.remm@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja